Loading...

Charlotte Eifler: Feminism is a Browser [Feminismus je prohlížeč], 2019–2020

„Feminism is a Browser“ [Feminismus je prohlížeč] sleduje cestu fiktivní kybernetické jednotky Yevy, která se připojuje k mezinárodní feministické síti FACES založené v 90. letech průkopnicemi v oblasti médií Dianou McCarty, Valií Djordjevic a Kathy Rae Huffman. Tyto ženy spolu přes 20 let komunikují skrze emailový seznam, a navzájem se tak podporují ve světě technologií. Jsou to hackerky, online aktivistky, mediální umělkyně, cyberpunkerky a webové badatelky. Yeva má přístup k emailovému archivu a svým „matkám“ pokládá mnoho otázek: Kdo nebo co je to internet, jak bychom mohli vytvořit nezaujaté objektivní algoritmy, je možné vytvořit virus, který bude mít pozitivní dopad? Když zamrzne server, Yeva se rozhodne opustit webové prostředí Rosegarden [Růžová zahrada] a setkat se se svými stvořitelkami ve skutečném světě. Započíná se tak esejistická dokumentární cesta, feministická revize internetu.

Charlotte Eifler pracuje na pomezí filmu, zvuku a technologií. Ve svých videích a multimediálních instalacích zkoumá politiku reprezentace, abstrakci a výpočetní techniku. Eifler se soustředí na feministické přístupy a prvky science fiction, zabývá se procesy tvorby obrazů a představami alternativních budoucností.

charlotteeifler.works

O Festivalu

Fotograf Festival se zabývá průniky fotografie a současného umění – stejně jako partnerské projekty Fotograf GalleryFotograf Magazine. Hlavní část festivalu probíhá v průběhu října a obvykle představuje aktuální téma skrze skupinové i samostatné výstavy, připravené ve spolupráci s přizvanými domácími a zahraničními kurátory a s pražskými galeriemi. Výstavní program doplňuje série diskuzí, artist talks,  site-specific akcí, výstav ve veřejném prostoru, projekcí a komentovaných prohlídek. Fotograf Festival je jediný tematicky a kurátorsky koncipovaný fotografický festival v České republice, jehož cílem je propagace média fotografie, jeho širší začlenění do současného umění a do povědomí široké veřejnosti.

Nejen odborné veřejnosti jsou určeny diskuze, na nichž se představují přizvaní odborníci, aby společně debatovali nad aktuálním festivalovým tématem v kontextu vizuálního umění. Cílem Fotograf Festivalu je budovat tradici a novou platformu fotografického festivalu, který zařadí Prahu mezi další významná centra fotografie a vizuálního umění v Evropě. Festival usiluje o přiblížení současného fotografického umění a vytvoření tematicky zaměřeného prostoru pro setkávání širšího publika i odborné veřejnosti z celého světa.

Archiv

Instagram

Fotograf Festival pořádá
Fotograf 07 z.s.
Jungmannova 7
Praha 1, 110 00
info@fotografnet.cz
+420 605 553 432

fotografestival.cz
fotografgallery.cz
fotografmagazine.cz

 

Team Fotograf Festival #13

Světlana Malinová
Umělecká ředitelka
svetlana.malinova@fotografnet.cz

Monika Čejková
Autorka koncepce & kurátorka výstavy ve Veletržním paláci

Tina Poliačková
Kurátorka výstavy Fotograf Gallery

Pavel Matěj
Manažer festivalu
pavel.matej@fotografnet.cz

Jan Hladonik
Marketing
jan.hladonik@fotografnet.cz

Grafický design
Anymade Studio

Karina Golisová
Koordinace
karina.golisova@fotografnet.cz

Tereza Vacková
Socials & Media Relations
tereza.vackova@fotografnet.cz

Viktorie Vítů
Doprovodný program
viktorie.vitu@fotografnet.cz

Markéta Kinterová
Šéfredaktorka Fotograf Magazine
marketa.kinterova@fotografnet.cz

Barbora Čápová
Produkce, inzerce Fotograf Magazine
barbora.capova@fotografnet.cz

Marie Rozmánková
Finance a administrativa
marie.rozmankova@fotografnet.cz

Aleš Loziak
Web
ales.loziak@fotografnet.cz

Organizátor

Ve spolupráci

Záštita festivalu

Fotograf Festival pořádá Fotograf 07 z.s. pod záštitou hlavního města Prahy, Městské části Praha 1, Praha 7 a za finanční podpory Magistrátu hlavního města Prahy částkou 300 000 Kč, Ministerstva kultury České republiky a Státního fondu kultury ČR. S podporou Vlámské vlády.

 

Mediální partneři

Loading...